100-C60KJ10 | ALLEN BRADLEY | IEC Contactor, 24V 50/60Hz, Screw Terminals
Manufacturer Part Number (MPN)
100-C60KJ10
Descripción
CONTACTOR DATA
Terminal Type Screw Terminals
Rated Operating Current, AC-3 60A
Coil Voltage 24V 50/60Hz
No. of Poles 3 Poles