100-K12D10 | ALLEN BRADLEY | Miniature Contactor, Screw Type Terminals, 12A
Manufacturer Part Number (MPN)
100-K12D10
Descripción
CONTACTOR DATA
Terminal Type Screw Type Terminals
Rated Operating Current 12A
Control Voltage 110V 50Hz/120V 60Hz
No. of Poles 3 Poles