141A-FS63S63 | ALLEN BRADLEY | Fuse Link, 63 mm, Rated 63A, For Motor Control Protection
Manufacturer Part Number (MPN)
141A-FS63S63
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
Features:
  • 63 mm width for enhanced connectivity
  • Equipped with terminals for easy installation
  • Supports up to 80 A current rating
  • Active lifecycle status ensuring continuous support
Technical Specifications:
Product Type: Busbar Module with Terminals
Width: 63 mm
Height: 200 mm
Current Rating: 80 A
Compatibility: Bulletin 141A MCS Mounting System