440L-C4KL1600YD | ALLEN BRADLEY | GuardShield Cascade Pair 30-1600mm ILAS
Manufacturer Part Number (MPN)
440L-C4KL1600YD
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
Product Family: GuardShield Safety Light Curtains
Catalog Number: 440L-C4KL1600YD
Type: Type 4 Safety Light Curtain
Resolution: 30 mm (1.18 in.)
Protected Height: 1600 mm (63 in)
Number of Beams: 80
Scanning Range: 0.3 to 16 meters (0.98 to 52 ft)
Integrated Laser Alignment: Yes
System Connector: Micro-style quick-disconnect M12 (Tx: 4 or 5-pin, Rx: 8-pin)
Length: 1796 mm (70.7 in)