440L-F4K0800YD | ALLEN BRADLEY | Type4 0800-30mm GuardShield
Manufacturer Part Number (MPN)
440L-F4K0800YD
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
Product Family: GuardShield Safety Light Curtains
Catalog Number: 440L-F4K0800YD
Type: Type 4 Safety Light Curtain
Resolution: 30 mm (1.18 in.)
Protected Height: 800 mm (31.5 in)
Number of Beams: 40
Scanning Range: 0.3 to 16 meters (0.98 to 52 ft)
Integrated Laser Alignment: No
System Connector: Micro-style quick-disconnect M12 (Tx: 4 or 5-pin, Rx: 8-pin)
Length: 916 mm (36.1 in)