440L-P4JL0640YA | ALLEN BRADLEY | GuardShield Type 4 Pair 14-640mm ILAS
Manufacturer Part Number (MPN)
440L-P4JL0640YA
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
Product Family: GuardShield Safety Light Curtains
Catalog Number: 440L-P4JL0640YA
Type: Type 4 Safety Light Curtain
Resolution: 14 mm (0.55 in.)
Protected Height: 640 mm (25.2 in)
Number of Beams: 64
Scanning Range: 0.3 to 7 meters (0.98 to 22.9 ft)
Integrated Laser Alignment: Yes
System Connector: ArmorBlock Guard I/O M12 (Tx: 4 or 5-pin, Rx: 5-pin)
Length: 836 mm (32.9 in)