440T-MKEXE14AHAIAIAIAIAI | ALLEN BRADLEY | Key Exchange Trapped Key Interlock
Manufacturer Part Number (MPN)
440T-MKEXE14AHAIAIAIAIAI
Descripción
Catalog Number 440T-MKEXE14AHAIAIAIAIAI
Product Description Trapped Key Interlock, Key Exchange, 6 Way, 1 key in 5 keys out, Primary Code: Ah, Secondary Codes: Ai, Ai, Ai, Ai, Ai
Lifecycle Status Active
Type of Accessory/Spare Part Key actuation
Width 111 mm
Height 200 mm
Depth 90 mm
Type of Switch Key exchange
Operating Temperature -40 °C
Key Exchange Unit 6 way, 1 key in 5 keys out
Key Codes
Key code 1 position 1: Code A
Key code 1 position 2: Code H
Key code 2 position 1: Code A
Key code 2 position 2: Code I
Key code 3 position 1: Code A
Key code 3 position 2: Code I
Key code 4 position 1: Code A
Key code 4 position 2: Code I
Key code 5 position 1: Code A
Key code 5 position 2: Code I
Key code 6 position 1: Code A
Key code 6 position 2: Code I
Material 316L Stainless Steel
Torque to Key 14 Nm
Relative Humidity 95%