4983-DC120-05 | ALLEN BRADLEY | 5 A 120 V AC Filter - Surge Suppressor
Manufacturer Part Number (MPN)
4983-DC120-05
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Amperage Rating: 5 A
  • Voltage Rating: 120 V AC
  • Mounting: DIN Rail
  • Standards Compliance: UL 1449, UL 1283, CE, CSA, cUL, KC
  • Continuous Operating Voltage: 150 V AC
  • Surge Current Rating: 25 kA
  • Insertion Loss: 60 dB minimum at 5–50 MHz
  • Operating Temperature Range: -40°C to +80°C