502L-BFA-3-6P-24J | ALLEN BRADLEY | NEMA Size 1 Ltg Combination Cntcr Dis
Manufacturer Part Number (MPN)
502L-BFA-3-6P-24J
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Catalog Number: 502L-BFA-3-6P-24J
  • Type: Combination Lighting Contactor with Disconnect Switch
  • Control Voltage: 24V DC
  • Disconnect Type: Non-Fusible
  • Fuse Type: J Fuse
  • Fuse Clips: Yes
  • Product Family: NEMA
  • Dimensions (H x W x D): 27.91" x 10.50" x 8.47" (709 mm x 267 mm x 215 mm)