512-AACD-A2F-1-4G-24 | ALLEN BRADLEY | NEMA Combination Starter Disconnect
Manufacturer Part Number (MPN)
512-AACD-A2F-1-4G-24
Descripción
  • Catalog Number: 512-AACD-A2F-1-4G-24
  • Control Voltage: 24V DC
  • Disconnect Type: Non-Fusible
  • Fuse Clips: 30 A Class G
  • Continuous Current Rating: 15 A
  • Maximum Horsepower Rating (Three-Phase): 3 HP
  • Operating Temperature Range: -25°C to +65°C