512-AAH-3-6P-24J | ALLEN BRADLEY | NEMA Combination Starter Disconnect
Manufacturer Part Number (MPN)
512-AAH-3-6P-24J
Descripción
  • Product Code: 512-AAH-3-6P-24J
  • Product Type: NEMA Combination Starter, Disconnect Type
  • Enclosure Type: NEMA 1, General Purpose
  • Control Voltage: 24V 60Hz
  • Disconnect Type: Fusible
  • Fuse Clips: 30A Class R
  • Continuous Current Rating: 18A
  • Maximum Hp Rating: 3 Hp (Three-Phase)
  • Operating Temperature Range: –25°C to +65°C