512-ADB-3-4LG-6P-24R | ALLEN BRADLEY | NEMA Combination Starter Disconnect
Manufacturer Part Number (MPN)
512-ADB-3-4LG-6P-24R
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
Product Code: 512-ADB-3-4LG-6P-24R
Enclosure Type: NEMA 4/4X (Stainless Steel)
Operating Voltage: 120V AC, 60 Hz
Horsepower Rating: 3 Hp
Continuous Current Rating: 24 A
Temperature Range: -25°C to 65°C
Short Circuit Rating: 100,000 A
Fuse Type: 30A Class R