800F-20AE286 | ALLEN BRADLEY | 22mm Accessory 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-20AE286
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
Product Code: 800F-20AE286
Description: 22mm Accessory 800F PB
Product Type: 22mm Accessory
Suitable for Push Button: Yes
Suitable for Illuminated Push Buttons: Yes
Suitable for Indicator Light: Yes
Suitable for Signalling Lamp: Yes
Suitable for Selector Switch: Yes
Width: 29.7 mm
Height: 69.5 mm
Color: Aluminum with Black Legend Text
Text Font Size: Standard text/symbols
Snap-in Legend Plate and Frame: 30 x 60 mm plate and frame