800F-20WE128 | ALLEN BRADLEY | 22mm Accessory 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-20WE128
Descripción
Product Code: 800F-20WE128
Description: Legend Plate for 22.5mm Push Button with 'START' Text
Product Type: 22.5mm Accessory
Suitable for Push Button: Yes
Suitable for Illuminated Push Buttons: Yes
Suitable for Indicator Light: Yes
Suitable for Signalling Lamp: Yes
Suitable for Selector Switch: Yes
Width: 30 mm
Height: 60 mm
Color: White with Black 'START' Legend Text
Text Font Size: Standard text/symbols
Snap-in Legend Plate and Frame: 30 x 60 mm plate and frame