800F-34AE197 | ALLEN BRADLEY | 22mm Accessory 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-34AE197
Descripción
Product Code: 800F-34AE197
Description: Legend Plate for 22mm Push Button with 'SAFE - RUN' Text
Product Type: 22mm Accessory
Suitable for Push Button: Yes
Suitable for Illuminated Push Buttons: Yes
Suitable for Indicator Light: Yes
Suitable for Signalling Lamp: Yes
Suitable for Selector Switch: Yes
Width: 29.8 mm
Height: 38.6 mm
Color: Aluminum with black legend text
Text Font Size: Standard text
Snap-in Legend Plate and Frame: 1-piece, 30x40 mm legend