800F-PQ3RQ10 | ALLEN BRADLEY | 22mm Back of Panel Composite 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-PQ3RQ10
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Product Code: 800F-PQ3RQ10
  • Compatibility: Designed for use with 22mm Push Buttons in the 800F Series
  • Power Module Type: Integrated LED (screwless)
  • Voltage Rating: 24V AC/DC
  • Lamp Type: Red LED
  • Mounting Style: Plastic Latch Mount
  • Contact Block Type: Standard
  • Contact Configuration: 1 Normally Open (NO) Contact
  • Termination Style: Spring-Clamp Contact Block
  • Operating Temperature: -25°C to 70°C