800FD-SR32X11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Selector Switch 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FD-SR32X11
Descripción
  • Product Code: 800FD-SR32X11
  • Product Type: 22mm Selector Switch
  • Positions: 3
  • Spring Return: Yes
  • Hole Diameter: 22.5 mm
  • Connection Type: Screw
  • Operator Type: Knob
  • Mechanical Life: 300,000 cycles
  • Contact Block Termination: 0.7 - 0.9 N·m
  • Enclosure Rating: IP66
  • Shock Resistance: 100 G
  • Vibration Resistance: 10 G
  • Voltage Rating: 600V