800FM-F1PX10 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-F1PX10
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
Product Code: 800FM-F1PX10
Product Selection: 22 mm Momentary Push Button
Operator Mechanical Design Life: 10 million cycles (min.)
Operator Cap Text/Symbol: No Legend
Packaging: Standard Pack (Qty. 1)
Operator Function: Momentary Push Button
Enclosure Compatibility: IP66, Type 4/13 (Round Metal Operator)
Hole Diameter: 22.5 mm