800FM-F6MX22 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-F6MX22
Descripción
  • Product Code: 800FM-F6MX22
  • Product Selection: 22 mm Momentary Push Button
  • Operator Type: Flush, Non-Illuminated
  • Button Color: Blue
  • Material: Metal
  • Hole Diameter: 22.5 mm
  • Ingress Protection: IP66, Type 4/13
  • Mechanical Life: 10 Million Operations
  • Operating Temperature: -25°C to +60°C