800FM-KL22 | ALLEN BRADLEY | 22mm Selector Switch 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-KL22
Descripción
Product Code: 800FM-KL22
Product Selection: 22mm Selector Switch 800F PB
Number of Contacts: Not specified
Illumination Lamp Type: None
Hole Diameter: 22.5 mm
Connection Type: Keyed selector switch
Latch Material: Metal
Voltage: Not specified
Certifications: IP66, Type 4/13 (round metal operator)
Spring-return: True
Switching Function Latching: False
Key Lock: 3825 (Standard)
Operator Mechanical Design Life (Cycles, Min.): 1,000,000
Key Removal Position: Right
Operator Function: Spring return from left, 2 position