800FM-LMT44MN3RQ01 | ALLEN BRADLEY | 22mm Twist To Release E-Stop 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-LMT44MN3RQ01
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Part Number: 800FM-LMT44MN3RQ01
  • Description: 22mm Twist To Release E-Stop 800F PB
  • Type: Illuminated Mushroom Operator
  • Operation: Illuminated, Twist to Release
  • Size: 40mm
  • Material: Round Metal
  • Enclosure Compatibility: Type 4/13, IP66
  • LED Module: Integrated LED
  • Mounting: Metal Latch Mount
  • Voltage: 24V AC/DC