800FM-LMT64MN3RX12L | ALLEN BRADLEY | 22mm Twist To Release E-Stop 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-LMT64MN3RX12L
Descripción
  • Part Number: 800FM-LMT64MN3RX12L
  • Description: 22mm Twist To Release E-Stop 800F PB
  • Type: Illuminated Mushroom Operator
  • Operation: Twist to Release, Illuminated
  • Size: 60mm
  • Material: Round Metal
  • Enclosure Compatibility: Type 4/13, IP66
  • Illumination: Integrated LED, Red LED
  • Mounting: Metal Latch Mount
  • Voltage: 24V AC/DC