800FM-MM44PX11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-MM44PX11
Descripción
Catalog Number: 800FM-MM44PX11
Manufacturer: Allen-Bradley
Product Type: Momentary Push Button
Series: 800F
Diameter: 22mm (0.87 in)
Actuation Type: Momentary
Button Color: Red
Contact Configuration: 1 NO (Normally Open), 1 NC (Normally Closed)
Voltage Rating: 600V AC/DC
IP Rating: IP65 (when installed properly)
Operating Temperature: -25°C to 60°C (-13°F to 140°F)