800FP-LF3PD3CX10 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LF3PD3CX10
Descripción
Product Code: 800FP-LF3PD3CX10
Product Type: 22mm Momentary Push Button
Illumination: Illuminated (Incandescent Module)
Color: Green
Material: Plastic
Mounting Type: Flush, Plastic Latch Mount
Voltage: 24V AC/DC
Contact Type: 1 N.O., 0 N.C.
Packaging: Standard Pack (Qty. 1)
Hole Diameter: 22.5 mm