800FP-LF3PQ3GQ11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LF3PQ3GQ11
Descripción
  • Product Code: 800FP-LF3PQ3GQ11
  • Product Selection: 800F Momentary Push Button - Plastic, Illuminated, Flush, Green
  • Number of Contacts: 1 N.O. Contact(s), 1 N.C. Contact(s)
  • Illumination Lamp Type: Integrated LED (screwless), Green LED
  • Hole Diameter: 22mm
  • Connection Type: Plastic Latch Mount
  • Voltage: 24V AC/DC