800FP-LG0MN3WX10 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LG0MN3WX10
Descripción
Product Code: 800FP-LG0MN3WX10
Product Type: 22mm Momentary Push Button
Cap Type: Round, Plastic, Guarded
Illumination: White LED (24V AC/DC)
Contact Configuration: 1 Normally Open (NO) Early Make
Termination Type: Screw Terminals
Voltage: 24V AC/DC
Mounting Type: Metal Latch Mount
Ingress Protection: IP66, IP69K, Type 4/4X/13
Operating Temperature: -25°C to +70°C