800FP-LG3-BP | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LG3-BP
Descripción
Product Code: 800FP-LG3-BP
Product Type: 22mm Momentary Push Button
Cap Type: Round, Plastic, Guarded
Illumination: Green LED (24V AC/DC)
Contact Configuration: Normally Open (NO) Early Make
Termination Type: Screw Terminals
Voltage: 24V AC/DC
Mounting Type: Plastic Latch Mount
Ingress Protection: IP66, IP69K, Type 4/4X/13
Operating Temperature: -25°C to +70°C