800FP-LMM44PN5RX01 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LMM44PN5RX01
Descripción
  • Product Code: 800FP-LMM44PN5RX01
  • Product Selection: 22mm Momentary Push Button 800F PB
  • Number of Contacts: 0 N.O. Contact, 1 N.C. Contact
  • Illumination Lamp Type: Integrated LED, Red LED
  • Hole Diameter: 22 mm
  • Connection Type: Momentary
  • Latch Material: Plastic Latch Mount
  • Voltage: 120V AC
  • Certifications: UL, CSA, CE
  • Button Size: 40 mm