800FP-LMT44MN3RX12L | ALLEN BRADLEY | 22mm Twist To Release E-Stop 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LMT44MN3RX12L
Descripción
  • Product Code: 800FP-LMT44MN3RX12L
  • Product Selection: 22mm Twist To Release E-Stop 800F PB
  • Illumination Lamp Type: Integrated LED
  • Operator Type: Twist to Release
  • Construction Type: 40mm Round Plastic
  • Ingress Protection: Type 4/4X/13, IP66
  • Latch Material: Metal Latch Mount
  • Voltage: 24V AC/DC