800FP-LU2F4F3PN3WX11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Multi-Operator 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LU2F4F3PN3WX11
Descripción
Product Code: 800FP-LU2F4F3PN3WX11
Product Type: 22mm Push Button
Material: Plastic
Cap Type: Multi-Function, Momentary
Illumination: Integrated White LED
Voltage: 24V AC/DC
Contacts: 1 Normally Open (N.O.), 1 Normally Closed (N.C.)
Mounting: Plastic Latch Mount
Temperature Range: -25°C to 70°C