800FP-P6PQ3W | ALLEN BRADLEY | 22mm Pilot Light 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-P6PQ3W
Descripción
  • Product Code: 800FP-P6PQ3W
  • Type: 22mm Pilot Light 800F PB
  • Material: Blue Plastic
  • Ingress Protection: IP66, 4/4X/13, IP66
  • Number of Indicator Lights: 1
  • Voltage Type: AC/DC
  • Rated Operating Voltage (Ue): 24 V
  • Illumination Lamp Type: White LED
  • Operator Construction/Material: Plastic
  • Illumination Module Input Voltage: 24V AC/DC (spring clA LED)