800FP-U3FGEDF | ALLEN BRADLEY | 22mm Multi-Operator 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-U3FGEDF
Descripción
  • Product Code: 800FP-U3FGEDF
  • Type: 22 mm Multi-Operator Push Button
  • Model: 800F 3-Position Momentary Multifunction
  • Material: Plastic
  • Operation: Momentary, Spring Return
  • Cap Type: Flush (Position A), Extended (Position B), Flush (Position C)
  • Mounting Hole Diameter: 22.5 mm
  • Protection Rating: IP66, Type 4/4X
  • Mechanical Life: Minimum 1,000,000 cycles
  • Operating Temperature: -25°C to 70°C