800HC-FRXMQ24RA7 | ALLEN BRADLEY | 30mm Push-Pull Device 800H PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800HC-FRXMQ24RA7
Descripción
  • Catalog Number: 800HC-FRXMQ24RA7
  • Product Type: 30mm Illuminated Push-Pull Device
  • Operator Function: Maintained Contact
  • Illumination: Yes
  • Illumination Voltage: 24V AC/DC
  • Operator Cap/Button Shape: Mushroom Head
  • Contact Block Configuration: 4 Normally Open (NO), Red
  • Contact Block Thermal Current Rating: 10 A
  • Hole Diameter: 30.5 mm