800TC-QB24WD1 | ALLEN BRADLEY | 30mm Momentary Push Button 800T PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800TC-QB24WD1
Descripción
Product Code: 800TC-QB24WD1
Product Selection: 30mm Momentary Push Button (800T PB)
Hole Diameter: 30.5 mm
Enclosure Rating: Type 4/13
Operation Type: Momentary Contact
Illumination Type: Incandescent
Head Type: Extended Head without Guard
Voltage: 24V AC/DC