F8025X24B-FHR | MECHATRONICS FAN GROUP | Fan Axial 24VDC Wire 0.260A
Manufacturer Part Number (MPN)
F8025X24B-FHR
Original Equipment Manufacturer
MECHATRONICS FAN GROUP
Descripción
Specification Value
Type DC Axial Fan
Dimensions 80mm x 80mm x 25mm
Voltage 24V DC
Airflow 53 CFM (1.48 m³/min)
Noise Level 39 dB(A)
Bearing Type Ball Bearing
Speed 4200 RPM
Static Pressure 0.260 in H₂O (64.8 Pa)