LC1D50ABD | SCHNEIDER ELECTRIC | TeSys D Contactor - 3P(3 NO) - AC-3 - <= 440 V 50 A - 24 V DC Standard Coil
Manufacturer Part Number (MPN)
LC1D50ABD
Original Equipment Manufacturer
SCHNEIDER ELECTRIC
Descripción
Range TeSys, TeSys Deca
Range of product TeSys Deca
Product or component type Contactor
Device short name LC1D
Poles description 3P
Compatibility code LC1D
Pole contact composition 3 NO
Protective cover With
Height 122 mm
Width 55 mm
Depth 120 mm