MPAR-A1400B-V4E | ALLEN BRADLEY | MP Series Electric Cylinder
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAR-A1400B-V4E
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Product Code: MPAR-A1400B-V4E
  • Series: MP-Series Electric Cylinders
  • Rod Stroke Length: 400 mm (16.6 in.)
  • Voltage Rating: 230V AC
  • Feedback Device: Multiturn 128 sin/cos Absolute Encoder
  • Brake Type: 24 VDC Brake