MPAR-B1400B-V4B | ALLEN BRADLEY | MP Series Electric Cylinder
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAR-B1400B-V4B
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Product Code: MPAR-B1400B-V4B
  • Bulletin No: MP-Series Actuator
  • Product Series: MP Series Electric Cylinder
  • Actuator Type: Actuator Rod
  • Voltage Rating: 460V AC
  • Actuator Frame Size: Size 32, 45.5 mm (1.8 in)
  • Rod Stroke Length: 400 mm (16.6 in.)
  • Mechanical Drive/Screw Lead/Motor Type: 3.0 mm/rev (0.118 in/rev)
  • Feedback/Motor Series: Multiturn 128 sin/cos ABS Encoder
  • Holding Brake: 24 VDC Brake