MPAR-B3300H-M4D | ALLEN BRADLEY | MP-Series Electric Cylinder
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAR-B3300H-M4D
Descripción
  • Product Code: MPAR-B3300H-M4D
  • Actuator Type: Actuator Rod
  • Voltage Rating: 460V AC
  • Actuator Frame Size: Size 63, 75.5 mm (2.97 in)
  • Rod Stroke Length: 300 mm (12.45 in.)
  • Mechanical Drive/Screw Lead/Motor Type: 20.0 mm/rev (0.787 in/rev)
  • Feedback/Motor Series: Multiturn 1024 sin/cos ABS Encoder
  • Holding Brake: 24 VDC Brake