S8JX-G10024CD | OMRON | DIN Rail Power Supplies 24V 4.5A Out Covered DIN Mnt
Manufacturer Part Number (MPN)
S8JX-G10024CD
Original Equipment Manufacturer
OMRON
Descripción
Specification Value
Mount DIN Rail
Number of Pins 5
Weight 550 g
Current - Output 1 4.5 A
Efficiency 83%
Max Input Voltage 264 V
Max Input Voltage (AC) 264 V
Max Operating Temperature 60 °C
Max Output Current 4.5 A
Max Output Power 100 W
Max Output Voltage 27.6 V
Max Power Dissipation 100 W
Max Voltage Rating (AC) 264 V
Min Input Voltage 85 V
Min Input Voltage (AC) 85 V
Min Operating Temperature -10 °C
Min Output Voltage 21.6 V
Nominal Input Voltage 100 V
Nominal Output Voltage 24 V
Number of Circuits 1
Number of Outputs 1
Output Current 4.5 A
Output Power 100 W
Output Voltage 24 V
Power Rating 100 W
Voltage - Output 1 24 V
Depth 50 mm
Height - Seated (Max) 93 mm
Length 150 mm
Width 50 mm