SK-RT-PIB1-C260D248-F7 | ALLEN BRADLEY | PF750TS Kit Power Intf Board Fr7
Manufacturer Part Number (MPN)
SK-RT-PIB1-C260D248-F7
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Product Code: SK-RT-PIB1-C260D248-F7
  • Description: PF750TS Kit Power Interface Board Frame 7
  • Product Type: Power Interface Board Kit
  • Compatible Drive Series: PowerFlex 750TS-Series
  • Frame Size: Frame 7
  • Function: Facilitates power interfacing and distribution within the drive system
  • Current Ratings: 260A at 400V, 248A at 480V