VPL-B1152F-CJ14AS | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1152F-CJ14AS
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
Product Code: VPL-B1152F-CJ14AS
Product Family: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Voltage Rating: 480V AC
Frame Size: 115mm Bolt Circle
Magnet Stacks: 2 (Two)
Winding Type: F Winding
Rated Speed: 4500 RPM
Encoder Type: 18-bit Single-turn Digital High Resolution Encoder
Shaft Type: Keyed Shaft
Connector Type: Single SpeedTec DIN Connector
Holding Brake: 24V DC Holding Brake