VPL-B1153E-CJ14AA | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1153E-CJ14AA
Descripción
Product Code: VPL-B1153E-CJ14AA
Product Family: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Voltage Rating: 480V AC
Frame Size: 115mm Bolt Circle
Magnet Stacks: 3 (Three)
Winding Type: E Winding
Rated Speed: 3500 RPM
Encoder Type: 18-bit Single-turn Digital High Resolution Encoder
Shaft Type: Keyed Shaft
Connector Type: Single SpeedTec DIN Connector
Holding Brake: 24V DC Holding Brake