VPL-B1651C-QJ14AA | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1651C-QJ14AA
Descripción
Product Code: VPL-B1651C-QJ14AA
Product Family: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Voltage Rating: 480V AC
Frame Size: 165mm Bolt Circle
Magnet Stacks: 1 (One)
Winding Type: C Winding
Rated Speed: 2500 RPM
Shaft Type: Keyed Shaft
Connector Type: Single SpeedTec DIN Connector
Holding Brake: 24V DC Holding Brake