100-C30UKJ01 | ALLEN BRADLEY | IEC Contactor, 24V 50/60Hz, Screw Terminals, Load Side, 30A, 0 N.O. 1 N.C. Auxiliary Contact Configuration
Manufacturer Part Number (MPN)
100-C30UKJ01
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
CONTACTOR DATA
Terminal Type Screw Terminals
Rated Operating Current, AC-3 30A
Coil Voltage 24V 50/60Hz
No. of Poles 3 Poles