100-C85DJ00 | ALLEN BRADLEY | IEC Contactor, 24V DC w/ Integrated Diode, Screw Terminals,
Manufacturer Part Number (MPN)
100-C85DJ00
説明
100-C IEC Contactor, 24V DC w/ Integrated Diode, Screw Terminals, Line Side, 85A, 0 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration, Single Pack
CONTACTOR DATA
Terminal Type Screw Terminals
Rated Operating Current, AC-3 85A
Coil Voltage 24V DC w/ Integrated Diode
No. of Poles 3 Poles