Manufacturer Part Number (MPN)
105-C30FBE1F-6P
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
Rated operation current Ie 30 A
Voltage type for actuating AC
With transformer True
With short-circuit release False
With fuse False
Release class Adjustable
Overload release current setting 9 A
Type of motor starter Reversing starter
KW power 15 kW @ 415V (AC3, AC4), 3-phase, 50 Hz
Hp rating, max 20Hp @ 460V (AC3, AC4), 3-phase, 60 Hz