106-C30FBE1F-1-4RW-6P-7 | ALLEN BRADLEY | Reversing Combo Starter,IP66/NEMA 3/4/12 Mtl,30 A,Auto Electronic Overload Relay,120V AC 60 Hz
Manufacturer Part Number (MPN)
106-C30FBE1F-1-4RW-6P-7
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
Number of indicator lights 2 None
Rated operation current Ie 30 A
Voltage type for actuating AC
With transformer True
Suitable for emergency stop False
External reset possible True
With short-circuit release True
With fuse True
Rated control supply voltage at AC 50 Hz 110 V
Rated control supply voltage at AC 60 Hz 120 V
Release class Adjustable
Overload release current setting 9 A
Type of motor starter Reversing starter
Disconnect switch Standard fusing
Fuse clip ampere rating 60 A/Class J per UL class
KW rating 15 kW @ 500V (AC3, AC4), 3-phase, 50 Hz
Hp rating 20Hp @ 460V (AC3, AC4), 3-phase, 60 Hz