440L-C4JL0640YD | ALLEN BRADLEY | GuardShield Cascade Pair 14-640mm ILAS
Manufacturer Part Number (MPN)
440L-C4JL0640YD
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
Product Family: GuardShield Safety Light Curtains
Catalog Number: 440L-C4JL0640YD
Type: Type 4 Safety Light Curtain
Resolution: 14 mm
Protected Height: 640 mm
Number of Beams: 64
Scanning Range: 0.3 to 7 meters
Integrated Laser Alignment: Yes
System Connector: Micro-style quick-disconnect M12 (Tx: 4 or 5-pin, Rx: 8-pin)
Length: 836 mm