440L-C4JL1280YD | ALLEN BRADLEY | GuardShield Cascade Pair 14-1280mm ILAS
Manufacturer Part Number (MPN)
440L-C4JL1280YD
Catalog Number: 440L-C4JL1280YD
Type: Type 4 Safety Light Curtain
Resolution: 14 mm
Protected Height: 1280 mm
Number of Beams: 128
Scanning Range: 0.3 to 7 meters
Integrated Laser Alignment: Yes
System Connector: Micro-style quick-disconnect M12 (Tx: 4 or 5-pin, Rx: 8-pin)
Length: 1396 mm